Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2011. December 27. 14:40, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Visszaszámlálás: napokon belül megbénulhat az egészségügy

Visszaszámlálás: napokon belül megbénulhat az egészségügy

Még három napig működik a Magyar Rezidensszövetség visszaszámláló órája.

Papp Magor, a szövetség elnöke még bízik benne, hogy ebben a három napban még lesz változás, ellenkező esetben életbe lép két és fél ezer orvos felmondó levele.

A fő kérdés, hogy a kormányzat számára fontos-e a magyar egészségügy, lát-e az itt dolgozókban perspektívát – fogalmazott a Kossuth Rádió reggeli műsorában Papp Magor. Hozzátette: szeretnék megakadályozni az ágazat spontán összeomlását, hiszen évente több mint ezer orvos adja fel a küzdelmet és költözik külföldre.

A kezdeményezésben nincs politika, össztársadalmi érdekről van szó, kormányzattól függetlenül régóta mostoha helyzetben van az egészségügy – hangsúlyozta a rezidensszövetség elnöke, aki bízik a megegyezésben, amellyel reményei szerint orvosokat lehet itthon tartani - tájékoztat a hirado.hu.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld

Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol

A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.