Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2018. Február 16. 14:29, péntek | Belföld
Forrás: mti

Vasárnap hajnalban rövid ideig szünetel az e-matrica értékesítése

Vasárnap hajnalban rövid ideig szünetel az e-matrica értékesítése

Hálózati karbantartás miatt február 18-án, vasárnap hajnalban éjfél és fél kettő között maximum egy órás szünet lesz az úthasználati jogosultságok értékesítésében

- tájékoztatta az MTI-t a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ) pénteken. A közleményből kiderül, a beavatkozás az e-matrica értékesítést és a 3,5 tonna össztömeg feletti teherjárművekre érvényes e- útdíj rendszert (HU-GO) egyaránt érinti.

A jelzett időintervallumban az ismert csatornák egyikén sem lesz lehetőség e-matricák és HU-GO viszonylati jegyek beszerzésére, ez utóbbi esetében az egyenlegek feltöltése is szünetel - hívta fel a figyelmet a szolgáltató. A NÚSZ ügyfélszolgálati irodáin igénybe vehető ügyintézési lehetőségek sem lesznek elérhetők - tették hozzá.

Fontos tudnivaló, hogy az idén januártól érvényes jogszabálynak megfelelően a jelzett üzemszünet végét követő hatvan percen belül a NÚSZ nem szab ki pótdíjat az e-matrica rendszerben jogosultság nélkül közlekedő járművekre. Ez a türelmi idő ugyanakkor nem vonatkozik a HU-GO rendszerben közlekedő 3,5 tonna feletti teherjárművekre - olvasható az anyagban.

A NÚSZ kiemelte: a technikai beavatkozás a fedélzeti eszközt (OBU-t) használó ügyfeleiket nem érinti, de nekik is gondoskodniuk kell arról, hogy a szóban forgó időszakra elegendő fedezetük legyen az útdíjakra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.