Hírek
2022. November 11. 13:49, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Varga Mihály: javította a magyar gazdaság idei teljesítményére vonatkozó előrejelzését az Európai Bizottság

Ismét javította a magyar gazdaság idei teljesítményére vonatkozó előrejelzését az Európai Bizottság, számításuk szerint 5,5 százalékos lehet az erősödés éves szinten - írta a közösségi oldalán pénteken a pénzügyminiszter.
Varga Mihály megjegyezte, hogy az uniós átlag 3,3 százalék, vagyis belföldön jóval nagyobb mértékben emelkedhet a gazdasági teljesítmény. A bizottság nyáron még 5,2 százalékos növekedést valószínűsített Magyarországon - olvasható a bejegyzésben.
A tárcavezető szerint a szankciók jövőre recesszióba taszíthatják az európai gazdaságokat, de a kormány a romló környezetben is a válság elkerüléséért dolgozik. Megvédi a munkahelyeket, biztosítja az ország energiaellátását, fenntartja a családtámogatásokat és a rezsicsökkentést, megőrzi a nyugdíjak értékét. A költségvetés a takarékos gazdálkodásnak köszönhetően biztosítja az ehhez szükséges forrásokat - tette hozzá a pénzügyminiszter.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.