Városlista
2025. augusztus 6, szerda - Berta

Hírek

2019. Szeptember 09. 07:13, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Űrkutatási berendezések megrongálására készülő vandálokat fogott el a Roszkoszmosz

Űrkutatási berendezések megrongálására készülő vandálokat fogott el a Roszkoszmosz

Az orosz Rakéta- és Űripari Tudományos Központ (NIC RKP) biztonsági szolgálata elfogott 17 embert, akik a létesítmény berendezéseinek megrongálására készültek a Moszkvához közeli Pereszvet városban

- közölte vasárnap a Roszkoszmosz orosz állami űripari vállalat. A Roszkoszmosz szerint mintegy ötvenen készültek arra, hogy vasárnapra virradóra behatoljanak a NIC RKP területére; szombaton három embert fogtak el, akik fotózni akartak a létesítmény tetejéről, vasárnap pedig további 14 behatolót vettek őrizetbe.

Az elfogottakat átadták a rendőrségnek. Az indítékokról és a megrendelőkről nem hangzott el hivatalos bejelentés.

A NIC RKP a Roszkoszmosz fő kísérleti központja a folyékony üzemanyagú rakétahajtóművek próbapadi tesztelésére, valamint a különböző összetevőjű üzemanyagokkal működő meghajtórendszerek és az űrhajók hőkamrában történő, szimulált űrbeli körülmények közötti tesztelésére. Itt vizsgálják a hordozórakéták indulásával és az indító berendezésekkel kapcsolatos problémákat is.

A központ a Moszkva megyei Szergijev Poszad-i járásában található az orosz fővárostól 90 kilométerre északkeletre.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld

A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök

Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.

2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában

Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.

2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.