Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2016. Július 28. 15:25, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Újra melegszik az idő, itt-ott azért leszakad az ég

Újra melegszik az idő, itt-ott azért leszakad az ég

A hétvégén is lehetnek záporok, zivatarok, de ezzel együtt július utolsó napjaiban ismét felmelegszik a levegő, néhol akár 35 Celsius-fok is lehet

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Pénteken az ország nagy részén többórás napsütésre lehet számítani, azonban keleten, északkeleten még több lesz a felhő. Főként a Tiszántúlon, illetve az Északi-középhegységben még többfelé alakulhatnak ki záporok, zivatarok, felhőszakadás, néhol jégeső, szélerősödés is lehet. A felhőszakadás veszélye miatt péntekre is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére. A legalacsonyabb hőmérséklet 15-20, a legmagasabb 26-31 fok között várható.

Szombaton sok napsütés várható, legfeljebb néhol az Északi-középhegység térségében és az Alpokalján lehet zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 14-20 fok lehet. Napközben 28-33 fokig melegszik a levegő.

Július utolsó napján, vasárnap napközben napos idő várható. Estefelé viszont északon, északnyugaton néhol már zápor, zivatar is kialakulhat. A minimumhőmérséklet 17-22 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 29-35 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.