Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2023. Augusztus 28. 16:34, hétfő | Belföld
Forrás: MÁV

Újra kisiklott a vonat a Bakonyban, ugyanott, ahol pár napja

Újra kisiklott a vonat a Bakonyban, ugyanott, ahol pár napja

Hétfő délután a Veszprémből 15:35-kor Győrbe elindult személyvonat (39513) mozdonya Veszprém és Eplény között, a 82-es főút közelében kisiklott. A balesetben személyi sérülés nem történt.

A műszaki mentés befejezésig az érintett szakaszon szünetel a vonatközlekedés, a műszaki mentés végéig pótlóbuszok közlekednek, a Győr-Veszprém vonalon hosszabb eljutási időre kell számítani.

A balesetben érintett vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják le a vonatról. A vonat alacsony sebességgel haladt, a mozdony egy tengellyel siklott ki - írja a MÁVINFORM.

Augusztus 23-án kísértetiesen hasonló eset történt, úgy tudjuk, pontosan ugyanezen a helyszínen történt baleset. Információink szerint a vonat ezen a szakaszon rendkívül lassan halad a sínek állapota miatt.

Fotó: Archív - Rendőrség

Címkék: baleset, kisiklás, máv

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld

MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult

A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.