Hírek
2017. Május 23. 11:29, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Újabb világháborús bombát találtak a ferihegyi repülőtérnél
Újabb világháborús bomba került elő a budapesti Liszt Ferenc-repülőtér közelében. A robbanótestet elszállítják, a forgalomkorlátozást feloldották
- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje kedd délelőtt az MTI-vel. Markovics Zita azt mondta: a régi repülőgép-emlékpark területén építkezés közben került elő egy második világháborús robbanótest. A 10 kilogrammos, FRAG 20-as amerikai légibombát a tűzszerészek a központi gyűjtőbe szállítják - tette hozzá.
A tűzszerészi munkák idejére a 2-es terminálhoz vezető összes utat lezárták, és 200 méter sugarú körben kiürítették a területet. Ezeket a korlátozásokat feloldották.
Az egykori emlékpark területén parkolót alakítanak ki, az építkezés során múlt szerdán és hétfőn is előkerült egy-egy világháborús robbanótest.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld
Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása
2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást
Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
