Hírek
2017. Augusztus 28. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Újabb melegrekord dőlt meg vasárnap

A napi maximumhőmérsékleti rekord is megdőlt vasárnap délután; több helyen 38 Celsius-foknál is melegebb volt az utolsó augusztusi hétvégén.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat délután az MTI-hez eljuttatott közleményében felidézte: mostanáig az augusztus 27-ei maximumhőmérséklet 38 fok volt, amelyet 1992-ben Jászberényben rögzítettek.
Ez a 25 éves melegrekord vasárnap Békéssámsonon és Kübekházán is megdőlt; mindkét állomáson 38,1 fok volt a napi maximum. A legmagasabb hőmérsékletet a Csongrád megyei Hódmezővásárhelyhez tartozó Szikáncs állomáson rögzítették. Az új napi melegrekord 38,4 fok lett - olvasható a meteorológiai szolgálat tájékoztatásában.
Vasárnapra virradóra a hajnali fővárosi és egyben országos melegrekord is megdőlt. A fővárosi a János-hegyen csupán 23,9 fokig hűlt le a levegő.
Korábban azt közölték: vasárnap este az észak felől érkező front véget vet a hőségnek. Utána viszont a nyár utolsó napjaira ismét visszatér a napsütéses, meleg idő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.