Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2018. Február 02. 18:03, péntek | Külföld
Forrás: Fehér Krisztina, az MTI tudósítója jelenti:

U2 koncert jegyeladásai miatt nyomoz a spanyol rendőrség

U2 koncert jegyeladásai miatt nyomoz a spanyol rendőrség

Rendőrségi vizsgálatot kezdeményez a spanyol kultuszminiszter a világhírű ír U2 zenekar madridi koncertjegyeinek visszaélésszerű értékesítése miatt.

Ínigo Méndez de Vigo pénteki sajtótájékoztatóján beszélt arról, hogy a belügyminisztériumhoz fordult az ügyben.

Az együttes 13 év után lép fel újra a spanyol fővárosban, szeptember 21-i koncertjére kevesebb mint tíz perc alatt fogytak el a belépők a hivatalos jegyértékesítő weboldalon. Nem sokkal később azonban tömegesen kezdetek el belépőket árulni a koncertre más internetes oldalakon az eredeti ár sokszorosáért. A küzdőtérre szóló eredetileg 84 eurós jegyet például 263 euróért kínálták megvételre.

"Ez nem normális" - kommentálta a történteket a miniszter, aki szerint mindezzel nemcsak a közönséget károsítják meg, hanem az előadókat is, mert ők semmit nem látnak ebből az árkülönbözetből.

A politikus hangsúlyozta: a rendőrségi eljárást még inkább indokolja, hogy pénteken mindez megismétlődött, a zenekar ugyanis időközben még egy madridi koncertet meghirdetett a 16 ezer férőhelyes WiZink Center rendezvénycsarnokba.

A visszaélésszerű jegyértékesítés régóta okoz problémát a spanyoloknak, ezért a kulturális tárca felkérésére tavaly munkacsoport alakult, amelynek feladata, hogy kidolgozza milyen - elsősorban jogszabályi - intézkedések szükségesek a jelenség megakadályozására, a jegyértékesítés átláthatóbbá tételére.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.

2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld

Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben

Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.