Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2011. November 11. 07:00, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu

Túl sok az idős mentőautó

Túl sok az idős mentőautó

Országszerte több, a jogszabályban előírtnál jóval idősebb autót is használ mentésre az Országos Mentőszolgálat.

Például Somogy megyében tizenegy darab, tizenhárom évesnél öregebb mentőautót is használnak, ezek a jogszabály szerint már nem mehetnének a betegekért és a sérültekért – írja a pénteki Magyar Nemzet.

Dobó István, az Országos Mentőszolgálat gépjárműosztályának első embere arra kérte a műszaki vezetőket, hogy gondolják át a leállítások hatásait, és a megfelelő szervezéssel, átcsoportosítással tartsák fenn a mentés működőképességét. Viszont ha saját hatáskörben nem rendelkeznek az átszervezés feltételeivel, azt javaslataikkal együtt jelezzék az Országos Mentőszolgálatnak.

Címkék: mentőautó, omsz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.