Városlista
2025. szeptember 15, hétfő - Enikő

Hírek

2024. December 01. 07:46, vasárnap | Külföld
Forrás: MTI

Több mint százezren tüntettek Londonban a palesztinok mellett

Több mint százezren tüntettek Londonban a palesztinok mellett

Több, mint százezren tüntettek szombaton Londonban a palesztinok mellett.

A legnagyobb brit palesztinpárti szervezet, a tüntetést szervező Palestine Solidarity Campaign (PSC) szombat esti beszámolója szerint a demonstráción legalább 125 ezren vettek részt.

A Scotland Yard szombat estig nem tett bejelentést arról, hogy a megmozduláson bárkit őrizetbe vettek volna.
A szombati londoni demonstráció volt a 21. tömegtüntetés a PSC szervezésében a Gázában zajló háború kezdete óta.

A konfliktus előzményeként a Gázai övezetet uraló Hamász iszlamista csoport tavaly október 7-én Izrael déli térségében példátlan terrortámadást hajtott végre, amelyben 1200 ember meghalt, háromezren megsérültek. A terrorszervezet fegyveresei Gázába hurcoltak 240 túszt, akik közül sokan még mindig fogságban vannak.

Izrael ezután átfogó hadműveleteket kezdett a Gázai övezetben azzal a meghirdetett céllal, hogy felszámolja a Hamász politikai és katonai gépezetét.

A Palestine Solidarity Campaign szerint a hadműveletekben több mint 41 ezer palesztin halt meg, köztük 17 ezer gyerek, az eltűntek száma több tízezer, és a 2,3 milliós gázai lakosság 90 százaléka otthona elhagyására kényszerült.

A londoni rendőrség már a szombati tüntetés előtt felhívta a résztvevők figyelmét arra, hogy bűncselekménynek számít a brit kormány által terrorszervezetnek minősített és betiltott csoportok éltetése, dicsőítése, valamint az e szervezetek támogatására utaló bármiféle egyéb magatartás, például jelképeik nyilvános viselése.

A rendőrség kiemelte a közleményben, hogy a Nagy-Britanniában betiltott szervezetek közé tartozik a Hamász és az Irán által támogatott libanoni Hezbollah síita milícia.
A tüntetők a Hyde Park közeléből indultak, és a Whitehallra, a londoni kormányzati negyed főutcájára vonultak, ahol beszédek hangzottak el.

A felszólalók között volt Huszan Zomlot, a Londonban működő palesztin diplomáciai képviselet nagyköveti rangú vezetője, aki az Izraelbe irányuló fegyverexport teljes leállítását követelte.

Szombaton izraeli zászlókat lobogtató ellentüntetők is felvonultak a palesztinpárti demonstráció útvonalának közelében, de a Scotland Yard beszámolója szerint a palesztin tüntetés résztvevői incidens nélkül haladtak el az Izrael melletti megmozdulás helyszíne mellett.

Címkék: Palesztina, tüntetés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.

2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése

Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.

2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld

Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa

Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.