Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2021. November 01. 08:51, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Több mint ezerkétszáz határsértő ellen intézkedtek a hétvégén

Több mint ezerkétszáz határsértő ellen intézkedtek a hétvégén

Péntektől vasárnapig 1246 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök és katonák - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 537, szombaton 378, vasárnap 331 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a katonák és rendőrök. Emellett a horvát, román, ukrán határnál és az ország belsejében elfogtak két határsértőt, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult.

Az elmúlt héten az ország területén - az idei évben az eddigi legtöbb - 2865 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten - október 18-tól 24-ig - a feltartóztatottak száma 2572 volt. Emellett az elmúlt héten a horvát, román, ukrán határnál és az ország belsejében elfogtak hét határsértőt, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt 32 gyanúsított ellen indult eljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.