Hírek
2011. Október 30. 14:21, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Szmogriadó Nyíregyházán
Tovább romlott a levegő minősége Nyíregyházán, ezért a város polgármestere vasárnaptól szmogriadót rendelt el – közölte a városháza sajtószolgálata az MTI-vel.
A légköri szálló por (PM10) átlagkoncentrációja a Széna téri mérőállomás adatai szerint csütörtökön a tájékoztatási, majd pénteken és szombaton is meghaladta a köbméterenkénti 100 mikrogrammos riasztási küszöbértéket. Szombaton a város területén köbméterenként 137 mikrogrammos értékeket regisztráltak, ez jóval túllépi az egészségügyi határértéket.
Kovács Ferenc (Fidesz-KDNP) polgármester a város területén vasárnaptól visszavonásig teljes tűzgyújtási tilalmat rendelt el, amely magában foglalja a kerti hulladék és az avar égetésének tilalmát is. Az önkormányzat arra kéri a lakosságot, hogy a levegőminőség további romlásának elkerüléséért lehetőség szerint mellőzzék járművek használatát, és saját gépkocsi helyett a közösségi közlekedést vegyék igénybe, illetve kerüljék a vegyes tüzelésű berendezések, a kályha és a kandalló használatát. A légúti betegségben szenvedőknek, az időseknek és a kisgyermekeknek azt javasolják, hogy ne tartózkodjanak a szabadban.
A Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség tájékoztatása szerint a levegőminőség jelentős javulása, illetve számottevő légmozgás az elkövetkező napokban nem valószínű, így a levegőminőség romlása tovább folytatódhat Nyíregyházán.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
