Hírek
2020. Október 26. 05:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Súlyos állapotban szállították kórházba egy cápatámadás áldozatát a Nagy-korallzátonytól
Súlyos állapotban szállították kórházba vasárnap egy cápatámadás áldozatát a Nagy-korallzátonytól, Townsville közeléből.
Az 59 éves férfit a Townsville-i Egyetemi Kórházba vitték, miután vasárnap helyi idő szerint délben megharapta egy cápa a Britomart zátonynál - írta a The Guardian a queenslandi mentőszolgálat közleményét idézve.
A queenslandi tengerpart, Townsville-től 150 kilométerre északra, nagyon népszerű a lándzsával halászók körében. Ausztrál hírportálok szerint Richard Bettua is lándzsával halászott, mikor egy cápa rátámadt, és megharapta a combját. A férfi nagyon sok vért vesztett, a kórházban azonnal megoperálták, de válságos az állapota.
2020-ban már hét ausztrál vesztette életét cápatámadás következtében, legutóbb 1934-ben volt ilyen sok áldozat. Bár a cápatámadások száma megegyezik az elmúlt évtized éves átlagával, a szakértők szerint elképzelhető, hogy a La Nina éghajlati jelenség miatt a Csendes-óceán középső részén tapasztalható hűvösebb tengerfelszíni hőmérséklet hatással lehet a cápák viselkedésére, arra, hogy hol vadásznak prédára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 23. 10:00, hétfő | Külföld
Szlovénia vasárnaptól korlátozza a tankolható üzemanyag mennyiségét
A szlovén kormány vasárnaptól korlátozza a benzinkutakon tankolható üzemanyag mennyiségét a megnövekedett kereslet miatt - jelentette be a kabinet.
2026. Március 23. 09:00, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: több mint húsz ország csatlakozott a Hormuzi-szoros biztonságáról szóló tervhez
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Külföld
Óriási tüntetést tartottak Prágában a Babis-kormány ellen
Andrej Babis (ANO) vezette hárompárti koalíciós kormány politikája ellen tiltakoztak Prágában.
2026. Március 21. 14:00, szombat | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok katonai értelemben már győzött
Donald Trump amerikai elnök szerint az iráni konfliktust katonai értelemben már megnyerte az Egyesült Államok, a NATO szövetségesek pedig nem akartak csatlakozni az iráni atomfenyegetés kiiktatásához.
