Hírek
2014. Július 02. 06:00, szerda | Belföld
Rokkantsági ellátás – mennyi jár?
Hetven százalékos egészségkárosodást követően mennyi rokkantsági ellátás jár? Erre válaszol legújabb megkeresés után az onlinejogsebesz.hu! Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Az elmúlt héten 70 százalékos, azaz D minősítésű egészségkárosodást állapítottak meg nálam. (2008-ban kaptam meg az első orvosi leszázalékolási minősítésemet, akkor 55, utána megint 55, majd 40 százalékos lett, most emelték 70-re. ) Mivel semmilyen bevétellel nem rendelkezem a betegségem miatt, fontos lenne tudnom havonta milyen összegű szociális segélyre leszek jogosult.
A támogatási kérelemhez szükséges papírokat már leadtam a helyi önkormányzatnál, de hosszú időbe telik az összeg megállapítása.
Válaszát előre is köszönöm.
2014. 05. 30.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A D kategóriába sorolt egészségi állapotú személy rokkantsági ellátásra jogosult. Ennek mértéke a korábbi átlagjövedelem 65 százaléka, de legalább a minimálbér 50 százaléka és legfeljebb a minimálbér 150 százaléka.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Makó Klaudia
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld
Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol
A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.
2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár
Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
