Hírek
2023. Augusztus 10. 07:46, csütörtök |
Kék hírek
Forrás: Ügyészség
Robogóval vontatott kerékpárt, rossz vége lett
A Budakörnyéki Járási Ügyészség vádat emelt egy fiatalkorú fiúval szemben, aki robogójával egy kerékpárost vontatott, és közben összeütköztek egy másik kerékpárossal, aki maradandó sérüléseket szenvedett.
A vádirat szerint a fiatalkorú 2022 februárjában, robogójával közlekedett, közben pedig egy kerékpáros ismerőse a vállába kapaszkodott. Miközben az elkövető vontatta ismerősét Abony utcáin, egy útkanyarulatban összetalálkoztak a velük szemben, elektromos kerékpárjával haladó sértettel.
Az összekapaszkodás miatt a vádlott nem tudott sem az út szélén közlekedni, sem pedig megfelelően követni a kanyart, így átsodródtak a menetirányuk szerinti bal oldalra és nekiütköztek a sértettnek. A baleset következtében a sértett az út mellett füves területre zuhant és több sérülést szenvedett, ami maradandó fogyatékosságot okozott.
A Budakörnyéki Járási Ügyészség a fiatalkorú elkövetőt maradandó fogyatékosságot eredményező közúti baleset gondatlan okozásának vétségével vádolta meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Kék hírek
Halálra vert egy férfit két fiú egy hajdúnánási buszmegállóban
Halálra vertek egy férfit egy hajdúnánási buszmegállóban, a két fiatalkorú gyanúsítottat elfogták - közölte a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság szerdán a rendőrség honlapján.
2025. Október 29. 07:31, szerda | Kék hírek
Halottak napja - A rendőrség idén is jelen lesz a temetők környékén
A rendőrség idén is jelen lesz a temetők környékén, hogy a mindenszentek és a halottak napja méltóságteljesen, nyugalomban teljen - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kommunikációs Szolgálata kedden a rendőrség honlapj
2025. Október 20. 08:01, hétfő | Kék hírek
Adathalász csalók próbálják megtéveszteni az MVM ügyfeleit
Az utóbbi időszakban az MVM Next ügyfelei egyre gyakrabban találkozhattak adathalász kísérletekkel, a társaság kéri ügyfeleit, hogy fokozott figyelemmel járjanak el minden gyanús megkeresés esetén.
2025. Október 19. 09:00, vasárnap | Kék hírek
NNI: online kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy nagyszabású akció keretében
Az online térben is működő nemzetközi kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy egyedülálló akció keretében
