Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2021. Március 25. 15:09, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Robbanás történt egy Veszprém megyei hulladékégetőben

Robbanás történt egy Veszprém megyei hulladékégetőben

Robbanás történt, majd tűz ütött ki csütörtökön a királyszentistváni hulladékégetőben - közölte a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletes szóvivője az MTI-vel.

Szolgainé Soós Gabriella elmondta: a robbanás az égetőkemencében történt. Az épületben keletkezett tűz a felső szintet érintette, itt a lángokat a balatonfűzfői és veszprémi hivatásos tűzoltók egy habsugárral eloltották.

Tájékoztatása szerint már csak a kemencében tapasztalnak égést, a munkálatokat a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja.

A helyszínen a katasztrófavédelmi mobil labor is méréseket végez - tette hozzá.

A katasztrófavédelem 16 óra előtt közölte, hogy eloltották a lángokat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld

Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent

A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.