Városlista
2025. április 14, hétfő - Tibor

Hírek

2018. Június 23. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Pörög a magyar sörpiac a vb és a meleg miatt

Az oroszországi labdarúgó-világbajnokság és a nyári meleg együttes katalizátorként hat a kereslet növekedésére a magyar sörpiacon - írja pénteki számában a Világgazdaság.

"Csúcsra jár a termelés és a logisztika is" - mondta a lapnak Schillinger Attila, a Magyar Sörgyártók Szövetségének (MSSZ) elnöke. Mindez előrevetíti, hogy a magyar piacon az elmúlt években tapasztalt 2-4 százalékos növekedés a felső értékhez közelítve maradhat fenn, és folytatódhat a prémiumsörök térnyerése.

Tavaly 105 cég foglalkozott sörgyártással a Nemzeti Cégtár adatai szerint, együtt 145 milliárd forint árbevételt értek el.

A sörgyártók szövetsége szerint a tagjaik által befizetett áfa tavaly 21 százalékkal 26,8 milliárd forintra nőtt, az iparág összes adó- és járulékbefizetései pedig meghaladták a 77 milliárd forintot.

A Világgazdaság arról is írt, hogy a söripart csak korlátozottan érintheti a "chipsadó" várható emelése: csupán egyes ízesített sörök és ciderek esetében nőhet a népegészségügyi termékadó.

Címkék: meleg, sör, vb, világbajnokság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld

NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje

Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld

Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen

A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.

2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld

Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában

Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.