Hírek
2015. Augusztus 02. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Palócföldön szervezik Magyarország legújabb könnyűzenei fesztiválját
Színvonalas zenei felhozatallal készül a debütálásra a pásztói Mátraalja Fesztivál, az ország legfiatalabb könnyűzenei fesztiválja augusztus 8-án és 9-én.
A szervezők tájékoztatása szerint az ország legnépszerűbb előadói lépnek fel a pásztói strandon, ott lesz Majka és Curtis, a Wellhello, Gáspár Laci, Byr Alex és az Intim Torna Illegál is.
A zenei produkciók mellett palóc ételkülönlegességekkel is készülnek, debütál a legújabb fociőrület, a BillBall és Pásztóról indul el szombaton a Világ csendje.
A közös hallgatást az ötletgazda, Lukáts Andor színművész indítja el, célja, hogy próbáljuk megérteni egymást, figyelni a másikra, hogy ezzel tegyük egy kicsit jobbá a világot. A Világ csendje kezdeményezéshez csatlakozott Ruffec városa is, a Mátraalja Fesztiválon élőben kapcsolják a francia testvértelepülésen csendbe burkolózókat. A fesztivál megnyitóját követően, az első koncert előtt, 14 órakor Lukáts Andor csendre invitálja a tömeget.
Bár a rendezvény csak tíz percre némul el, a szervezők és a színész biztatnak mindenkit, hogy ezen a napon minden évben hallgassanak el egy órára. Legyen ez a csend órája, amikor csak magunkra és egymásra figyelünk.
A sport- és gyerekprogramok mellett palóc szépségversenyt és sörivó versenyt is rendeznek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld
Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol
A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.
2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár
Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
