Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2023. Szeptember 11. 14:54, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

OVSZ: a szokásosnál is többen jelentkeztek a Retro véradásra

Felülmúlta a véradások száma a tavalyi részvételi adatot az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) idei Retro véradásán.

A szolgálat hétfőn az MTI-vel közölte, hogy tizenötödik alkalommal rendezte meg Retro véradását. Három nap alatt 15 vérellátó intézet várta a különleges alkalomra a véradókat. A véradásokra 1438-an jelentkeztek, felülmúlva ezzel a tavalyi részvételi számot.

A tájékoztatás szerint az eseményen a régi idők hangulatát felidéző virsli és sör menüvel látták vendégül a véradókat, egyes helyszíneken régi autókat és dísztárgyakat is meg lehetett tekinteni, a jó hangulatot pedig a '60-as, '70-es, '80-as évek zenéje biztosította.

Az OVSZ hangsúlyozta: a folyamatos és biztonságos vérellátáshoz napi 1600-1800 véradóra van szükség.

Címkék: véradás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor

Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről

2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.