Városlista
2026. május 9, szombat - Gergely

Hírek

2017. November 04. 09:11, szombat | Belföld
Forrás: mti

Öt embert mentettek ki a rendőrök egy égő házból Budapesten

Öt embert mentettek ki a rendőrök egy égő házból Budapesten

Öt embert, köztük két gyermeket mentettek ki egy égő házból a rendőrök a XVII. kerületben szombatra virradóra - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság az MTI-vel.

Közleményük szerint az Orgovány utcai lakóház egyik szobájában ütött ki tűz. A helyszínre érkező rendőrök a házhoz érve látták, hogy onnan sűrű füst száll ki az utcára és a lakásban lévők segítség nélkül nem tudnak kijutni a tűzből. A két rendőr bement az égő házba és kivezették a két nőt, a férfit és a két gyermeket.

A tűzben megsérült öt embert a mentők kórházba vitték.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel