Hírek
2018. Augusztus 22. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nem veszi komolyan a politika a globális felmelegedést és klímaváltozást

Juhász Árpád geológus szerint nem veszik komolyan a világ politikai vezetői a globális felmelegedést, a klímaváltozást és alig tesz ellene
A szakértő az m1 aktuális csatorna kedd esti műsorában azt mondta, bár az ENSZ elismerte és kinyilvánította, hogy az embernek köze van a globális felmelegedéshez, ennél többet nem tett.
Eközben a szén-dioxid növekvő mennyisége miatt egyre savasabbak a tengerek, fehérednek, elhalnak a korallok, és az Antarktiszton sem mértek soha ekkora koncentrációban szén-dioxidot.
A felmelegedéssel kapcsolatban a szakember azt mondta, vannak olyan rejtett elemek, amelyek képesek egymást felerősíteni a folyamatban, így a Föld felmelegedése, az iparosodás óta számított átlaghőmérséklet-emelkedés könnyen meghaladhatja a 2 Celsius-fokot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik