Hírek
2011. December 10. 15:00, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Melegszik a tenger

Folyamatosan melegszik az Északi-tenger, amely 2011-ben korábban kevés alkalommal tapasztalt hőmérsékleteket mutatott.
Novemberben az Északi-tenger felszíni hőmérséklete egy Közép-Európa feletti hosszan tartó őszi magas légnyomású időszak következtében emelkedett az 1969-ben kezdett feljegyzések óta mért harmadik legnagyobb értékre – közölte a német tengerhajózási és hidrográfiai hivatal (BSH) csütörtökön. A 11 Celsius-fokos hőmérséklet 1,4 Celsius-fokkal van az éves átlag felett.
A víz melegedésének hátterében az intenzív napsugárzás mellett a déli irányból érkező enyhe szelek állnak, melyek meleg atlanti-óceáni vizet hajtanak a La Manche-csatornán át a Jylland-félsziget északi részének irányába.
Az Északi-tenger vize csak Schleswig-Holstein és Alsó-Szászország partjainál volt hidegebb, mint a nyílt vízen – átlagosan egy Celsius-fokkal. Ennek oka, hogy a szárazföldi szelek a felszínre hajtják a hűvösebb vizeket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.