Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2011. December 02. 14:34, péntek | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Megvan az első kovásznai székely termék

Megvan az első kovásznai székely termék

Megkapta az első öt Kovászna megyei vállalkozó a székely termék tanúsítványt, amelyet az ugyancsak székelyföldi Hargita megye önkormányzata ad ki a hagyományos, a vidékre jellemző termékek előállítóinak.

Hargita megyében eddig 19 termelő kapta meg ezt a védjegyet, hozzájuk csatlakozott az első öt Kovászna megyei vállalkozó – idézi pénteki számában a Krónika című romániai napilap Kozma Bélát. A Kovászna megyei mezőgazdasági kamara vezetője hozzátette: „A székely termék tanúsítvány bizalmi kapcsolatot épít a termelő és a fogyasztó között, emellett identitáserősítő hatása is van.”

Kovászna megyében az elsők között a kézdivásárhelyi Mi-Tu Ház kft. által készített mustár, a hatolykai Fehér Éva hagymája, az oltszemi Dimény kft. kürtőskalácsa, a kézdivásárhelyi Fazakas Magdolna mézeskalácsa és az ugyancsak kézdivásárhelyi M&Co húsfeldolgozó hentesterméke kapta meg a székely termék minősítést. Ezeken kívül kézműves- és szellemi termékre is igényelték már megyebeliek a védjegyet, ezek elbírálása még tart.

A székely termék védjegyet Hargita megye önkormányzata hozta létre és 2010 óta szakvásárokon, valamint a székely termékek havi vásárain mutatják be és árusítják a minőségi garanciával rendelkező élelmiszereket, kézműipari termékeket – olvasható a székely termék honlapján (www.szekelytermek.ro).

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.

2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe

Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok