Hírek
2018. Május 18. 18:21, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Megöléssel fenyegette meg a bírót egy elítélt Borsodban

Megöléssel fenyegette meg e-mailben a Miskolci Törvényszék büntetőbíráját egy férfi Borsodban, ezért zaklatás vétsége miatt egy év, két évre felfüggesztett fogházra ítélte a Sátoraljaújhelyi Járásbíróság
- tájékoztatta a törvényszék sajtószóvivője pénteken az MTI-t. Gyurán Ildikó közölte: korábban a férfit az elsőfokú bíróság 8 hónap börtönre ítélte. A másodfokon eljáró Miskolci Törvényszék a büntetését pénzbüntetésre enyhítette, és a megfizetésére 24 havi részletfizetést engedélyezett.
Ezek után a vádlott saját e-mail címéről üzenetet küldött a bíróságra, és azzal fenyegetőzött, hogy ha a pénzbüntetés miatt történik valami az édesanyjával, meghal az éhezéstől, akkor ő meg a bíró életére tör.
A bíróság a büntetés kiszabásánál súlyosító körülményként vette figyelembe, hogy a férfi büntetett előéletű.
A vádlottnak kell viselnie a 354 ezer forintos bűnügyi költséget is.
Az ítélet ellen a vádlott felmentésért, illetve enyhítésért fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik