Hírek
2021. Augusztus 26. 09:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Meghalt egy beteg, 180 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Egy beteg meghalt, és újabb 180 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön,
kiemelve: eddig 5 715 525 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 504 899-en már a második adag vakcinát is megkapták.
A kormányzati portálon azt írták: a járvány kezdete óta 811 517-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma, az elhunytaké pedig 30 056-ra. A gyógyultak száma 774 600.
Kórházban 93 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 9-en vannak lélegeztetőgépen. Az aktív fertőzöttek száma 6861.
Hatósági házi karanténban 1217-en vannak, a mintavételek száma 6 531 925.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.