Városlista
2025. április 12, szombat - Gyula

Hírek

2018. Október 13. 15:26, szombat | Külföld
Forrás: mti

Már 18. alkalommal lesz Los Angeles-i magyar filmszemle

Már 18. alkalommal lesz Los Angeles-i magyar filmszemle

Jövő hét csütörtökön indul és két héten át tart a Los Angeles-i magyar filmfesztivál, amelyet immár tizennyolcadik alkalommal rendeznek meg a kaliforniai nagyvárosban.

"Tizenkét játékfilmet vetítünk, emellett lesznek dokumentumfilmek, rövidfilmek, tévéfilmek, animációs filmek és diákfilmek is a programban. A fesztivál tizenhat éven át egyhetes volt, tavaly először lett kéthetes, mert az otthoni mecenatúra is úgy érezte, jó lenne népszerűsíteni azt a rengeteg filmet, ami Magyarországon készül" - mondta Bunyik Béla, a Los Angeles-i magyar filmfesztivál alapító elnök-igazgatója az M5 csatorna Kult30 című műsorának pénteki adásában.

Mint megjegyezte, a fesztivál célja a magyar film és a magyar művészek bemutatása mellett a magyar nyelv terjesztése.

"Fontos, hogy az Amerikában élő második-harmadik generációs magyarok is lássák, mi történik Magyarországon. A filmek angol felirattal mennek, minden évben vetítjük a magyar Oscar-nevezést" - fűzte hozzá Bunyik Béla.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld

Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese

2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében

Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.

2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld

Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve

Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.

2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld

Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban

Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.