Hírek
2012. Augusztus 07. 00:38, kedd |
Sport
Forrás: MTI
London 2012 - Negyeddöntős a férfi kézilabda-válogatott - ESTI ÖSSZEFOGLALÓ
A magyar férfi kézilabda-válogatott a szerbek legyőzésével biztosította helyét a negyeddöntőben a londoni olimpia hétfői versenynapján, melyen mindhárom érdekelt magyar kajakos, illetve kenus egység döntőbe jutott, a sportlövő Sidi Péter pedig hatodik lett.
A kézilabdázók utolsó csoportmérkőzésükön 26-23-ra győzték le a szerb csapatot, ezzel a negyedik helyen zártak a B csoportban, s a legjobb nyolc között a pekingi ezüstérmes izlandi válogatottal csapnak össze szerdán. A magyaroknak csak a győzelem ért továbbjutást.
A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott utolsó csoportmérkőzésén az első perctől uralta a találkozót a 2008-ban ezüstérmes Egyesült Államok ellen, és magabiztosan nyert 11-6-ra. Kemény Dénes szövetségi kapitány csapata a harmadik helyen fejezte be az előcsatározásokat, és a szerdai negyeddöntőben az olaszokkal találkozik.
Az olimpia kajak-kenu versenyeinek nyitónapján a címvédő Vajda Attila C-1 1000 méteren elő- és középfutamában is másodikként zárt, ezzel biztosította helyét a legjobb nyolc között. Ebben a számban nem lehetett közvetlenül döntőbe kerülni az előfutamból, nem úgy, mint a másik két, magyar érdekeltségű versenyben. Utóbbiakban az érintettek éltek is a lehetőséggel: az idén Európa-bajnok Dombi Rudolf, Kökény Roland kajakpáros 1000 méteren, a Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina kajaknégyes pedig 500-on győzött előfutamában, ezzel biztosította helyét a szerdai fináléban.
Sidi a kisöbű szabadpuskások 3x40 lövéses összetett számában szétlövésben biztosította helyét a nyolcas fináléban. A döntőben a hatodik helyen végzett, a finálé után elmondta, hogy ellopták a felszerelésének egy részét, a hétvégén az edzőpályán az álló testhelyzetben használt első irányzékát tulajdonították el.
Atlétikában két magyar volt érdekelt hétfőn: Kazi Tamás idei legjobbjával, 1:47.10 perces eredménnyel ért célba 800 méteren, ez azonban kevés volt a továbbjutáshoz, a 23 éves, első olimpiáján szereplő, súlylökő Márton Anita pedig 17,48 méteres dobásával búcsúzott a selejtezőben.
Harcsa Zoltán számára is befejeződött az olimpia. A 75 kg-os súlycsoportban szereplő ökölvívó a negyeddöntőben 14-10-es pontozással vereséget szenvedett a brazil Florentino Falcaótól.
A negyedik olimpiáján szereplő, ötszörös világbajnoki ezüstérmes Deák Bárdos Mihály a nyolcaddöntőben kikapott a kötöttfogású birkózók 120 kg-os súlycsoportjában. Mivel svéd legyőzője nem jutott be a döntőbe, Deák Bárdos helyezetlenül zárt.
Műúszásban a 21. helyen zárt az olimpiai újonc Czékus Eszter, Kiss Szofi páros. A döntőbe jutáshoz az első 12 között kellett volna végeznie a duónak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:48, szombat | Sport
Konferencia-liga - Az MLSZ megpályázza a 2028-as és 2029-es Konferencia-liga-döntő rendezését
Megpályázza a 2028-as és 2029-es Konferencia-liga-döntő rendezését a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ).
2025. Október 31. 08:08, péntek | Sport
Örmény-magyar - Még egy repülőgépet indít a Wizz Air Jerevánba
A nagy érdeklődésre való tekintettel még egy szurkolói repülőgépet indít a Wizz Air Jerevánba, ahol a magyar labdarúgó-válogatott november 13-án a házigazda örményekkel játszik világbajnoki selejtezőt.
2025. Október 30. 07:30, csütörtök | Sport
Angol Ligakupa - Búcsúzott a Liverpool
A Liverpool hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedett a Crystal Palace-tól a labdarúgó angol Ligakupa nyolcaddöntőjének szerdai játéknapján, ezzel búcsúzott a sorozattól.
2025. Október 29. 07:34, szerda | Sport
Magyar-ír - Minden jegy elkelt
Elfogytak a rendelkezésre álló jegyek a magyar labdarúgó-válogatott utolsó világbajnoki selejtezőmérkőzésére, melyet az ír csapattal játszik november 16-án, a Puskás Arénában.
