Hírek
2014. Június 01. 11:27, vasárnap | Belföld
LG G3 - bemutatkozott a nyár slágere

Több hónapon át tartó pletykaáradat végére tett pontot az LG május 27-én, amikor lerántotta a leplet az LG G3 nevet viselő új csúcsmodellről.
A Samsung Galaxy S5 és a HTC One M8 mellett egy új szereplővel gazdagodott a csúcskategóriás okostelefonokat felvonultató mezőny, ami nem más, mint az LG G3. Sok-sok kiszivárgott információ és pletyka született a készülékkel kapcsolatban az elmúlt hetek során, most viszont végre a hivatalosan is megismerhette a világ.
Az LG G3 5.5 hüvelykes IPS érintőképernyője 538ppi pixelsűrűségre és 2560 x 1440 pixel felbontásra képes. A fémes hatást keltő, de valójában műanyagból készült ház egy 2.46GHz-es, négymagos Qualcomm Snapdragon 801 processzornak ad otthont, valamint modelltől függően 2GB RAM-nak és 16GB tárhelynek, illetve 3GB RAM-nak és 32GB tárhelynek. A belső memória mindkét esetben microSD kártyával bővíthető.
Ahogy sejteni lehetett, az LG G3 Android 4.4 KitKat operációs rendszert kapott, kiegészülve a gyártó saját felhasználói interfészével. A szelfik és a videóhívások céljára egy 2.1 megapixeles előlapi kamera szolgál, a komolyabb felvételekhez pedig egy hátsó 13 megapixeles, mely dual LED-vakuval, OIS+ optikai képstabilizátorral, valamint lézeres autofókusszal rendelkezik. Egy ilyen prémium okostelefonból természetesen nem hiányozhatnak az olyan funkciók, mint a 4G/LTE, a Wi-Fi, a GPS, a Bluetooth 4.0 és az NFC. Az energiát egy 3.000 mAh teljesítményű akkumulátor biztosítja, mely ráadásul eltávolítható és cserélhető.
Fekete, fehér, arany, piros és ibolya színben is kapható lesz az LG G3, melynek mérete 146.3 x 74.6 x 8.9 mm, súlya pedig 149 gramm. Elsőként az LG hazájában, vagyis Dél-Koreában lehet hozzájutni, de júniusban már 170 szolgáltató kínálatába is megérkezik világszerte. A brit Clove UK például már fogadja is rá az előrendeléseket, ahol 499 fontot, vagyis kb. 187.000 forintot kell letenni érte az asztalra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld
A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor
A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.