Hírek
2019. Szeptember 12. 07:35, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok
Laskagombával álcázta a barlangban termesztett marihuána-ültetvényt - VIDEÓ

Laskagombával álcázva és veszélyes spórákra hivatkozva légzőkészüléket adott a nyomozóknak, hogy ne érezzék a kábítószer szagát, de a trükk nem jött be. Lebukott a fővárosi kannabisz-termesztő Budafok-Tétényben a minap.
A rendőrség kábítószer birtoklás miatt nyomoz a 41 éves, budapesti F. Gyula ellen, aki a gyanú szerint a XXII. kerületi ingatlanához tartozó barlangrendszerben kannabiszt termesztett.
A 19. században mészkőbányászat során kivájt barlangrendszerből alakították ki a jelenleg – legtöbbször – gombatermesztésre használt föld alatti helyiségeket. A gyanúsított a lakóháza mellett egy ilyen járatrészt bérelt a helyi önkormányzattól. Tevékenységének leplezése érdekében a vájat első részében laskagombát termesztett, míg utólag, falazással leválasztotta a helyiség hátsó, megközelítőleg 400 négyzetméteres részét, amelyen egy ventilátorral álcázott rejtekajtót alakított ki – közölte a rendőrség honlapján.
Kedden megpróbálta megtéveszteni a termesztő a házkutatást végző nyomozókat gomba spóráinak veszélyességét hangsúlyozva azért, hogy a légzőkészülékek viselésével ne lehessen a kábítószer jellegzetes szaga alapján a rejtekhely nyomára bukkanni. A nyomok, valamint a férfi magatartása alapján a rendőrök végül megbontották a falat és megtalálták a járatrendszer további termeit, valamint az azokban kialakított kannabisz-ültetvényt, amely 386 tő, szüret előtt álló növényt tartalmazott. A gyanú szerint már hosszabb ideje folyt a kannabisz termesztése.
Mindezt tetőzte még az is, hogy a férfi a növények megvilágításához és szellőztetéséhez a villanyóra megkerülésével „lopta” az áramot. Ez lehetett az oka a környéken az elmúlt időszakban tapasztalható áramkimaradásoknak is.
A nyomozók F. Gyulát kihallgatták, majd őrizetbe vették, és előterjesztést tettek letartóztatására.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.