Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2018. Május 29. 11:57, kedd | Belföld
Forrás: mti

Kánikulával ér véget a tavasz

Kánikulával ér véget a tavasz

Kánikulával ér véget a tavasz - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden a Facebook-oldalán.

A következő napokban egyre szárazabb és még melegebb levegő érkezik az ország fölé.

Szerdán a legtöbb helyen több órára kisüt a nap. A Nyugat-Dunántúlon lehet néhol zápor, esetleg zivatar, másutt csapadék nem valószínű. A szél többfelé megélénkül, zivatar környezetében erős vagy viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-19, a legmagasabb 27-31 fok között alakul.

Csütörtökön, május 31-én a sok napsütés mellett a Dunántúlon elszórtan, attól keletebbre néhol várható zápor, zivatar. A meteorológiai szolgálat azt írta: a meteorológiai tavasz utolsó napja az év eddigi legmelegebb napja is lesz, csütörtökön néhol akár a 33 fokot is meghaladhatja a csúcshőmérséklet.

A jelenlegi előrejelzés szerint a hétvégén is sok napsütés várható, 30 fok körüli maximumokkal.

Címkék: időjárás, kánikula

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható

A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék

2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt

Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.

2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet

Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik