Hírek
2014. Augusztus 27. 06:00, szerda | Belföld
Jogutódláskor jár végkielégítés? – jogos kérdés

Jogutóddal való továbbfoglalkoztatás és végkielégítés... ezeket fejti ki egy konkrét kérdés kapcsán az onlinejogsebesz.hu. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Kedves Onlinejogsebész!
Férjem 28 éve egy építőipari Kft-nél dolgozik, idén júliusban a cég beolvasztja őket az anyavállalathoz. A tulajdonos szerint, jog folytonosággal veszi át őket, és nem változik csak a nevük, így amennyiben nem szeretne az új cégnél dolgozni, nem jár neki végkielégítés.
Igaz ez?
Válaszát előre is köszönöm!
2014. 06. 23.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A levelében leírt esetben, tehát ha a munkáltató jogutóddal szűnik meg, és a férjét a jogutód munkáltató változatlan feltételekkel tovább foglalkoztatja, valóban nem jár a végkielégítés.
Abban az esetben viszont, ha a munkáltató személyében bekövetkezett változás miatt a férjére irányadó munkafeltételek lényeges és hátrányos megváltozása következtében a munkaviszony fenntartása számára aránytalan sérelemmel járna vagy lehetetlenné válna, akkor járhat végkielégítés.
Azt javasolom, mielőtt a férje esetleg meggondolatlanul felmondana, keressék fel a szakszervezet jogsegélyszolgálatát, vagy erre specializálódott ügyvédet.
A kérdésre nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Lendvai Zsuzsa
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik