Hírek
2015. Október 11. 00:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Jelentős mennyiségű csapadékra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Négy megyére másod-, kilenc megyére és a fővárosra elsőfokú figyelmeztetést adott ki vasárnapra a meteorológiai szolgálat jelentős mennyiségű csapadék veszélye miatt.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésében azt írta: egy érkező mediterrán ciklon hatására szombat kora estétől dél felől intenzív eső várható. A csapadék mennyisége az ország déli felén 25-45 milliméter, míg északon, északkeleten 10-20 milliméter között valószínű.
Emiatt vasárnapra Baranya, Somogy, Bács-Kiskun és Csongrád megyére narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adtak ki.
Ugyancsak a 24 óra alatt lezúduló jelentős mennyiségű csapadék veszélye miatt Budapestre és Pest megyére, továbbá Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Hajdú-Bihar, Fejér, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Kiemelték továbbá, hogy vasárnap az Alföld északi részén és az Északi-középhegységben viharossá fokozódik a szél is. A legerősebb lökések 60-70 kilométer/óra körül várhatók, de a Nyugat-Dunántúlon is előfordulhatnak 60 kilométer/órát meghaladó széllökések.
Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet 5-11 Celsius-fok között valószínű. A nappali maximumok 7-12 fok között alakulhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.
2025. Július 30. 07:32, szerda | Belföld
Lázár János: minden HÉV-vonalat felújít a kormány
A kormány tervezi valamennyi HÉV-vonal felújítását, a munkálatokat pedig a szentendrei HÉV-vel kezdik, ahol sor kerül a teljes pálya, valamennyi állomás és az összes szerelvény rekonstrukciójára
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat