Hírek
2017. November 13. 14:18, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
Ismét növekszik a világ szén-dioxid-kibocsátása

Három évnyi magas szinten stagnálás után idén várhatóan ismét növekszik, mintegy 2 százalékkal a világ szén-dioxid-kibocsátása.
Szakértők szerint az év végéig összesen 41 gigatonnányi szén-dioxid juthat a légkörbe, ami 2 százalékos növekedést jelent.
A széndioxid-kibocsátás nagy része - mintegy 37 gigatonna - a fosszilis égéstermékek használatából származik. A kutatók adataikat az Environmental Research Letters című szaklapban mutatták be.
Elsősorban Kína járul hozzá jelentősen a kibocsátás növekedéséhez - áll a Bonnban zajló ENSZ- klímakonferenciához időzített jelentésben. A 2018-as évre is növekedéssel számolnak a szakértők.
"Különböző tényezők utalnak a 2018-as emelkedésre. Ez igazán aggodalomra ad okot" - mondta Robert Jackson, a Stanford Egyetem kutatója.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:47, péntek | Életmód
Svábhegyi Csillagvizsgáló: újra megfigyelhető lesz a Perseidák meteorraj
A Perseidák meteorraj augusztus 12-én hajnalban éri el maximumát, óránként 50-70 hullócsillaggal -
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Életmód
Augusztus 20. - Már augusztus 16-án megkezdődnek az ünnepi rendezvények
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Életmód
Csalók élnek vissza az OTP Bank egyik vezetőjének nevével
Az OTP Bank egyik vezetőjének nevével visszaélve, magukat rendőröknek kiadó csalók videóhívásban keresik meg az ügyfeleket, hogy pénzt szerezzenek tőlük - hívta fel a figyelmet a pénzintézet szerdán.
2025. Július 30. 07:35, szerda | Életmód
26 millió forintos kormányzati támogatást kaptak a vízimentők
A korábbinál magasabb, 26 millió forintos kormányzati támogatást kapott a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata (VMSZ) - közölte a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Alsóörsön.