Hírek
2016. December 20. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Ingyenesek lesznek egyes távközlési szolgáltatások a karácsonyi időszakban
Ingyenesek lesznek egyes távközlési szolgáltatások a karácsonyi időszakban - közölték az MTI által megkérdezett szolgáltatók.
A Magyar Telekom lakossági és üzleti ügyfelei egyaránt ingyenesen hívhatják egymást alapdíjas irányokba a szolgáltató mobil és vezetékes hálózatán belül belföldön 2016. december 24. 00 óra 01 perctől 2016. december 26. éjfélig.
Ugyanebben az időszakban a Telenor havidíjas és feltöltőkártyás ügyfelei korlátlanul használhatják a mobilinternetet. A cég közleményében felidézte, hogy a legutóbbi ingyenes napján 24 óra alatt több mint 196 terabájtot generáltak a felhasználók, ami 43 ezer DVD-n férne el.
A Telenor nem reprezentatív online felmérése szerint a karácsonyi jókívánságok elküldésére a válaszadók közül 10-ból 8-an már közösségi platformokat (például Facebook) használnak, míg a hagyományos hanghívást 10-ből 7 megkérdezett használja, SMS-t pedig csak minden negyedik küld. Csevegőappokat 39 százalék használ, negyedük pedig videohívásban is tolmácsolja a jókívánságokat.
A Vodafone november 17-étől a lakossági, flotta és kisvállalati ügyfelei részére hűségidőtől függően meghatározott időre díjmentes adat- és hangforgalmat biztosít, amelyről az érintett ügyfelek SMS-ben kapnak majd értesítést. A díjmentes adatot az Android-ra iOS-re is letölthető Mobil Vodafone alkalmazáson keresztül, a díjmentes hangforgalmat pedig a kapott SMS-re küldött válaszüzenettel lehet aktiválni 2017. január 31-ig.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Gulyás Gergely szerint az Európai Bizottság mindent megtesz a jelenlegi kormány eltakarításáért
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat
Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
