Hírek
2022. December 09. 09:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Hadisírból kerültek elő második világháborús kézigránátok, gyalogsági lőszerek
Második világháborúban elhunyt, tömegsírban nyugvó katonák exhumálása közben kerültek elő kézigránátok, gyalogsági lőszerek - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede pénteken a Facebook-oldalán.
Azt írták, hogy a közelmúltban a Győr-Moson-Sopron megyei Csapod temetőjébe riasztották a tűzszerészeket, ahol egy tömegsírból került elő egy feltételezett robbanótest. A hadisírgondozók abbahagyták a feltárást, amíg a tűzszerészek átvizsgálják a sírgödröt.
A tűzszerészek végül egy RPG-40-es szovjet kézigránátot, fél kilogrammnyi 7,62 milliméteres szovjet gyalogsági lőszert és két gyutacsos detonátort szállítottak el a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére, későbbi megsemmisítésre - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 04. 09:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború
Egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború, ezért Brüsszelnek teljesen felesleges eurómilliárdokat elégetnie, hiszen ezzel csak meghosszabbítják az öldöklést
