Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2011. Szeptember 13. 14:21, kedd | Életmód
Forrás: OrientPress

Gyógyszerellátási gondok lehetnek

Gyógyszerellátási gondok lehetnek

A Magyar Nemzet azt írja, hogy szeptember végétől gyógyszerellátási gondok lehetnek, legalábbis ettől tartanak a gyógyszerészi szakmai szervezetek.

Októbertől ugyanis több száz orvosság árát csökkentették a gyártók, ezekből pedig nem akarnak készletezni a patikusok, félnek ugyanis a veszteségtől.

Az egészségbiztosító ugyanis árversenyre kényszerítette a gyártókat, így több száz orvosság ára változik, s a patikusok – félve az esetleges veszteségektől – az utolsó hetekben valószínűleg nem tartanak majd készleten számos terméket. Ha ugyanis egy készítményt még az árváltozás, azaz október elseje előtt szereznek be, de csak azt követően tudják eladni, s közben csökken annak ára, akkor a veszteség a patikáknál realizálódik. Ezért a betegeknek arra kell számítaniuk, hogy bizonyos medicinákért „hajtóvadászatot” kell indítaniuk, azaz csak több gyógyszertár felkeresésével sikerül azt beszerezniük. Ezért többféle javaslattal is éltek a szakmai szervezetek. A magyar gyógyszerészi kamara azt kezdeményezte az egészségügyi államtitkárságnál és az OEP-nél, hogy már október elseje előtt egy-két héttel az j áron vásárolhassanak a nagykereskedőktől, ők pedig a gyártóktól. Egy másik javaslat azt szorgalmazza, hogy hozzanak olyan jogszabályt, amely kötelezi a gyártókat a korábbi áron vásárolt, de el nem adott készítmények visszavásárlására.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Életmód

Csalók élnek vissza az OTP Bank egyik vezetőjének nevével

Az OTP Bank egyik vezetőjének nevével visszaélve, magukat rendőröknek kiadó csalók videóhívásban keresik meg az ügyfeleket, hogy pénzt szerezzenek tőlük - hívta fel a figyelmet a pénzintézet szerdán.

2025. Július 30. 07:35, szerda | Életmód

26 millió forintos kormányzati támogatást kaptak a vízimentők

A korábbinál magasabb, 26 millió forintos kormányzati támogatást kapott a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata (VMSZ) - közölte a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Alsóörsön.

2025. Július 26. 09:47, szombat | Életmód

Szarmata sírokat találtak a régészek Mórahalmon

Szarmata sírokat találtak a Móra Ferenc Múzeum régészei a Szeged-Csanádi Egyházmegye leendő oktatási és sportkomplexumának két készülő műfüves focipályájának helyén Mórahalmon