Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2019. Május 19. 17:24, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Gyaloglásra ösztönöz az Európai Mobilitási Hét és induló kreatív pályázata

Gyaloglásra ösztönöz az Európai Mobilitási Hét és induló kreatív pályázata

A kampány szlogenje - \"Sétálj velünk!\"

Európa legnagyobb közlekedéssel összefüggő környezetvédelmi kampányához, az Európai Mobilitási Héthez csatlakozva idén is meghirdeti az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM), az Agrárminisztérium (AM) és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) rajz-, fotó- és csoportos kreatív pályázatát, amely a gyaloglásra ösztönöz.

Az ITM MTI-nek küldött vasárnapi tájékoztatása szerint az idei Európai Mobilitási Hét a gyalogos közlekedési lehetőségek sokféleségére hívja fel a figyelmet.

A kampány szlogenje - "Sétálj velünk!" - arra bíztat, hogy mindenki találjon helyet napi életvitelében egy kis mozgásnak. Egy kutatás szerint napi 20-25 perc tempós séta akár évekkel is megnövelheti az ember élethosszát - írták.

A kreatív pályázat kiírói olyan alkotásokat várnak, amelyek a természetes és épített környezet védelmére, az egészségre gyakorolt hatásokra, a kedvező élettani következményekre hívják fel a figyelmet.

A pályázókat három nevezési kategóriában (rajz, fotó, szabadon választott kreatív alkotás), korcsoportonként jutalmazzák.

A pályamunkákat levélküldeményként vagy csomagként 2019. július 15. éjfélig kell postára adni, vagy ugyanezzel a határidővel lehet elektronikusan beküldeni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.