Hírek
2023. Június 18. 19:04, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódik a nyáriasan meleg idő a jövő héten
Folytatódik a nyáriasan meleg idő a jövő héten, a legmelegebb órákban helyenként 36 Celsius-fok is előfordulhat. Sok lesz a napsütés, de olykor előfordulhatnak záporok, zivatarok is - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn a sok napsütést csak kevés fátyol- és gomolyfelhő zavarhatja, csapadék nem valószínű. A légmozgás gyenge marad, a legmagasabb nappali hőmérséklet 28 és 33 fok között valószínű.
Kedden is sok napsütés várható, gomoly- és fátyolfelhőkkel, bár helyenként előfordulhat zápor, zivatar. A légmozgás többnyire mérsékelt marad, csupán a zivatarok térségében támad fel a szél. Hajnalban 12-19 fok valószínű, délutánra 29 és 34 fok közé melegszik fel a levegő.
Szerdán a gomoly- és fátyolfelhők mellett napos időre van kilátás, bár helyenként ezen a napon is előfordulhat zápor, zivatar. A szél csak a zivatarok térségében erősödhet meg. A hajnali 14-21 fokról délutánra 29 és 35 fok közé emelkedhet a hőmérséklet.
Csütörtökön is sok napsütés várható, gomoly- és fátyolfelhőkkel. Szórványosan kialakulhat zápor, zivatar a szél átmeneti megerősödésével. Hajnalban 15-22, délután 28-36 fok valószínű, északkeleten mérhetik az alacsonyabb, nyugaton, délnyugaton a magasabb értékeket.
Pénteken a napsütés mellett erőteljesebb lehet a gomolyfelhő-képződés és fátyolfelhők is lesznek. Több helyen lehet számítani záporesőre, zivatarra, sőt akár heves zivatar is kialakulhat, a zivatarok környékén pedig előfordulhatnak erős vagy viharos széllökések. A hajnali 16-23 fokról 28 és 36 fok közé melegszik fel a levegő, délen, délkeleten lehet melegebb.
Szombaton felhőátvonulások várhatók, többórás napsütéssel. Szórványosan előfordulhat zápor, zivatar. Sokfelé megerősödik az északi szél, zivatarok térségében viharos lökések is lehetnek. A minimum-hőmérséklet 14-21, a maximum 25 és 31 fok között alakul.
Vasárnap is sok napsütésre lehet számítani, gomoly- és fátyolfelhőkkel, de néhol előfordulhat zápor, esetleg zivatar. Az északi, északkeleti szelet élénk, helyenként erős lökések kísérik. A minimum-hőmérséklet 11-19, a csúcsérték 25 és 31 fok között valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld
Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak
A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra
2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld
Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit
Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.
2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld
Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között
A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között
