Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2020. Október 11. 05:05, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Földrengés volt Nagykáta közelében

Földrengés volt Nagykáta közelében

Kisebb földrengést észleltek szombat délután a Pest megyei Nagykáta közelében - közölte a CSFK GGI Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium az MTI-vel.

Azt írták, hogy a lakosság által is érzékelt földmozgás magnitúdója 2,3 volt a Richter-féle skálán, a rengés mintegy 9 kilométeres mélységben történt.

Szombat hajnalban egy ugyancsak kisebb, másik földrengésről is hírt adott a szeizmológiai obszervatórium a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Sajólád közelében. Annak a földmozgásnak a magnitúdója 2,1 volt a Richter-féle skálán, a rengés mintegy 8 kilométeres mélységben történt

Szanyi Gyöngyvér, az obszervatórium szeizmológusa az MTI érdeklődésére elmondta, nincs összefüggés a két földmozgás között, mindkettő lokális volt.

Címkék: földrengés, nagykáta

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.