Hírek
2015. Március 13. 15:45, péntek |
Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Rácz András
Fogadj örökbe egy könyvet
Az „ősállományába” tartozó, tizenkét értékes kötet örökbefogadásával az intézmény nemzetközileg is jelentős gyűjteményének megőrzéséhez és restaurálásához járulnak hozzá a támogatók.
Valahányszor könyvekkel kapcsolatos örökbe fogadásról hallok, mindig az jut eszembe, hogy akad néhány ismerősöm, aki úgy gyarapítja házi könyvtárát, hogy kölcsönkér tőlem – meg, gondolom, másoktól is – pár kötetet és aztán jól örökbe fogadja őket… De, ha jól értem az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Könyvtárának kezdeményezését, itt nem erről van szó.
Alig valószínű, hogy a szombaton, Budapesten örökbe fogadható ritka és értékes dokumentumokat bárki is haza vihetné. Az „ősállományába” tartozó, tizenkét értékes kötet örökbefogadásával az intézmény nemzetközileg is jelentős gyűjteményének megőrzéséhez és restaurálásához járulnak hozzá a támogatók.
Tizenkét különleges könyv
Folytatás…
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent
A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.
