Hírek
2017. Augusztus 31. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Fegyveres álrendőrök fosztogatnak a trópusi vihar sújtotta Houstonban

Rendőrnek öltözött fegyveres rablók fosztogatnak a Harvey trópusi vihar által sújtott texasi Houstonban.
Art Acevedo houstoni rendőrfőnök szerdán délelőtti sajtóértekezletén számolt be a bűnözők aktivizálódásáról, s felhívta a figyelmet arra, hogy rendőrnek öltözött rablók kopogtatnak be a házakba és szólítják menekülésre az otthon maradottakat, majd fosztogatni kezdenek a kiürült lakásokban.
Houstonban szerda reggel - öt napig tartó, szinte szakadatlan esőzés után - napsütésre ébredtek a helybéliek. Texas délkeleti vidékein azonban változatlanul zuhog az eső.
A szövetségi katasztrófa-elhárítási hivatal (FEMA) igazgatója, Brock Long sajtótájékoztatón közölte: Texasban mintegy 30 ezer embert sikerült a 230 menekültközpontban elhelyezni, legalább 30-40 ezer ház vált teljesen lakhatatlanná. Texas töb mint 50 megyéjében van érvényben szükségállapot - mondta Long. Hozzátette: akár még évekig is szükség lehet önkéntes segélymunkások jelenlétére a térségben.
Elaine Duke, a szövetségi kormány ügyvezető belbiztonsági minisztere Washingtonban, a FEMA központjában tartott rövid tájékoztatóján szintén azt közölte: a kormány arra számít, hogy a helyreállítás és az újjáépítés évekig eltarthat majd.
Eddig 195 ezer texasi iratkozott fel a vihar elvonulta utáni újjáépítéshez kormányzati segítséget kérők listájára.
A segélymunkások Houstonban szerdán reggel felhívást tettek közzé, azt kérve, hogy akik otthonukban maradtak és azonnali segítségre van szükségük, fehér kendőt, törölközőt, ruhadarabot tegyenek az ajtóba, jelezve, hogy várják a segítséget.
A vihar szerdán rendkívül heves esőzésekkel elsősorban Louisiana államot sújtotta. Az állam nyugati megyéiben kötelező evakuálást rendeltek el. A parti őrség helikopterei és hajói készen állnak a mentésre, amint az időjárás ezt lehetővé teszi.
Tom Price, egészségügyi miniszter szerdán reggel a Fox televíziónak adott nyilatkozatában a várható komoly egészségügyi gondokra hívta fel a figyelmet. Hangsúlyozta, hogy egyelőre ugyan az életek mentése az elsődleges, de gondoskodni kell azokról, akik valamilyen súlyos vagy krónikus betegségben szenvednek. Houstonban és másutt is a vihar miatt leálltak a műveseállomások, bezártak gyógyszertárak. A Vöröskereszt már megkezdte az inzulin és a legfontosabb gyógyszerek szállítását a térségbe.
Donald Trump elnök - aki kedden Corpus Christiben és Austinban tett látogatást - szerdán délelőtt Twitter-bejegyzésben fejezte ki együttérzését a katasztrófa sújtotta vidékek áldozataival.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld
Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből
Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.
2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése
Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.
2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld
Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa
Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.