Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2021. Május 20. 18:09, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Fegyvereket kerestek, több száz éves régészeti leleteket találtak

Fegyvereket kerestek, több száz éves régészeti leleteket találtak

Befejezték az eljárást a Csongrád-Csanád megyei rendőrök azzal az újszentiváni férfival szemben, aki házában jogosulatlanul halmozott fel régészeti leleteket.

A nyomozók 2020 őszén a Terrorelhárítási Központ munkatársaival együttműködve tartottak kutatást a férfi házában, miután olyan információk birtokába jutottak, hogy ott engedély nélküli lőfegyvereket tart. A kérdéses ingatlanban éles lőfegyverek helyett hatástalanított hadifegyvereket találtak, de a rendőröknek több olyan tárgy is feltűnt, amelyeknek múzeumban lenne a helye, ezért azokat a helyszínen lefoglalták – közölte a rendőrség.

Az eljárás során a szakértői vizsgálat megállapította, hogy a kérdéses tárgyak a Dunántúl északkeleti részéről, eltulajdonításból származnak, keletkezésük a 13. század eleje és a 18. század közé tehető. A régészeti leletnek minősülő kövek, eszmei értéke több mint két és fél millió forint, elhelyezésük múzeumba indokolt.

A férfit a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozói pénzmosás bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként. A rendőrök a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, az iratokat vádemelési javaslattal megküldték az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel