Hírek
2018. December 06. 05:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Európa legjobb szabadidős épületévé választották a Pannon Parkot

Európa legjobb szabadidős épületének választották a Fővárosi Állat- és Növénykert legjelentősebb fejlesztését, a Pannon Park Biodómot az International Property Awards nemzetközi ingatlanszakmai díjátadón.
Ez a Liget Budapest Projekt épületeinek második nemzetközi elismerése, miután a Néprajzi Múzeum a versenyen Világ legjobb középülete díjat nyerte el.
A Biodómot tervező Paulinyi-Reith & Partners (P-RP) szerdai közleménye szerint a projekt fővállalkozója, a Market Építő Zrt. a legmodernebb mérnöki, tervezői és kivitelezői megoldásokat alkalmazza. A kategóriagyőztes épület belseje a lehető legtermészetesebb környezeti feltételeket biztosítja a társaság elnök-vezérigazgatója szerint. Paulinyi Gergely a P-RP tervezési alapelvének nevezte a fenntarthatóságot és az innovatív szemléletet, és hozzátette, hogy a dombszerű csarnokszerkezetet télen-nyáron alkalmas egy zárt ökoszisztémaként működő élővilág bemutatására. Reith András fenntarthatóságért felelős igazgató kiemelte a korszerűbb technológiákat és tervezési eszközök jelentőségét, mivel ezek a legkedvezőbb megépíthetőséget és látogatói élményt biztosítják - olvasható a közleményben.
A 17 ezer négyzetméteres közösségi tér a Kárpát-medence ősi élővilágát fogja bemutatni állatokkal és növényekkel benépesítve. A Pannon Parkkal a Paulinyi-Reith & Partners ötödjére kapta meg az International Property Awards elismerését. Korábban a Corvin Sétányt a legjobb európai vegyes funkciós fejlesztésnek választották, a Buddha-Bar Hotel a legjobb szállodai belsőépítészet kategóriában nyert, idén pedig a Budapest ONE-t és az Etele Plazát díjazták mint saját tervezésű projektet.
Látványterv: Paulinyi-Reith & Partners
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.
2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld
Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott
Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.
2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom
Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani