Hírek
2018. Május 09. 14:20, szerda |
Belföld
Forrás: MTI/MTI Fotó: Varga György
Elfolyt a víz a zalakarosi termáltóból

Valószínűleg műszaki probléma miatt szerda reggelre elfolyt a víz a zalakarosi termáltóból, amelyet néhány éve alakítottak ki.
Novák Ferenc, a város polgármestere az MTI érdeklődésére megerősítette a Zalai Hírlap információját, miszerint szerda hajnalban elszivárgott a víz a tóból.
A mintegy másfél hektáros felületű, jellemzően 180-280 centiméter mélységű tavat a gyógyfürdő elfolyó, de biológiailag megfelelő módon kezelt vize táplálja, a termálvíz másik része pedig csővezetékeken távozik a fürdőből. A polgármester az eddigi vizsgálatok alapján azt mondta: a fóliával fedett meder alatt egy gödör keletkezhetett, ott a fólia kiszakadt, ezért a víz azon keresztül elfolyt.
Novák Ferenc hozzátette: a tónak elsősorban esztétikai, szabadidős értéke van, állatvilága szinte nincs, a betelepített növényzetet pedig a kiszáradás ellen átültetik olyan részre, ahol maradt még valamennyi víz a mederben. A műszaki probléma feltárását már elkezdték a szakemberek, hogy mielőbb helyre tudják állítani a korábbi állapotot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:50, hétfő | Belföld
Megújul a fonyódi kikötő
2025. Szeptember 15. 07:49, hétfő | Belföld
Varga-Bajusz Veronika: óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.