Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2023. Július 03. 13:05, hétfő | Életmód
Forrás: mti

Demjén Ferenc slágereivel készül romantikus vígjáték

Demjén Ferenc slágereivel készül romantikus vígjáték

Hogyan tudnék élni nélküled? címmel zenés film készül Demjén Ferenc legnépszerűbb slágereivel, a Nemzeti Filmintézet támogatásával.

A musical forgatókönyvét Kormos Anett és Goda Krisztina írta, rendezője Orosz Dénes - közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) hétfőn az MTI-vel.

A tájékoztató szerint az örökzöld slágerekkel és látványos táncjelenetekkel tűzdelt film két fiatal mindent elsöprő szerelmének története. A cselekmény szerint a két idősíkon játszódó filmben, a zenei karrierjében és magánéletében is megrekedt harmincas főhősnő egy ismeretlen férfi által írt levélköteget talál elhunyt nagyapja házában. A levelekből egy szerelmi történet rajzolódik ki 1989-ből, amikor a főhős édesanyja barátnőivel a Balatonnál nyaral, és közös életét tervezi az apja által számára kijelölt vőlegényével. Közben a lányok megismerkednek egy rockzenekar tagjaival és mindent elsöpör a szerelem.

A tájékoztatás szerint a Filmintézet 700 millió forinttal támogatja a produkciót. Az IKO gyártásában készülő film főbb szereplőit már megtalálták az alkotók, néhány mellékszerepre azonban még folyik a válogatás.

Mint felidézik, a Filmszakmai Döntőbizottság legutóbbi ülésén 120 millió forint támogatást szavazott meg az Inkubátor Programban készülő A világ eredete című szatirikus dráma gyártására. Nagy Borbála első mozifilmje magyar-francia-német koprodukcióban készül, producere Iványi Petra.

Címkék: demjén, film

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 07:08, péntek | Életmód

Napos, meleg, kora nyárias idő várható a hétvégén

Jellemzően napos, kora nyárias idő várható a hétvégén 25 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, de zápor, zivatar előfordulhat - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.

2026. Május 07. 15:00, csütörtök | Életmód

Velencei Biennálé - Megnyílt a magyar pavilon kiállítása

Megnyílt a 61. Nemzetközi Velencei Képzőművészeti Biennálé magyar pavilonja, amely Koronczi Endre Pneuma Cosmic (Kozmikus lehelet) című kiállítását mutatja be. A tárlatot május 9-től láthatja a közönség.

2026. Május 07. 07:17, csütörtök | Életmód

Érettségi - Pedagógusok: barátságos feladatokat kaptak a diákok történelemből

Ismert témákat, barátságos, jól megoldható feladatokat kaptak a diákok a szerdai történelem érettségin - így nyilatkoztak az MTI által megkérdezett szaktanárok a középszintű írásbeli dolgozatról.

2026. Május 06. 14:00, szerda | Életmód

Csökkentenék az óriásplakátok számát

Karácsony Gergely: a főváros kész tárgyalni az új kormánnyal az óriásplakátok számának csökkentése érdekében.