Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2018. Február 18. 11:13, vasárnap | Belföld
Forrás: police.hu

Bíróságon verekedtek össze

Bíróságon verekedtek össze

Feljelentő és feljelentett között alakult ki nézeteltérés egy tárgyaláson a szegedi bíróságon. A vita a tárgyalást követően folytatódott, amelynek során az egyik fél bántalmazta vitapartnerét és annak hozzátartozóját.

A feszült hangulat már a tárgyalóteremben kialakult a becsületsértés miatt folyamatban lévő ügy terheltje és a feljelentő között február 16-án délelőtt. A vita a bíróság folyosóján folytatódott, majd a feljelentett, egy 23 éves algyői férfi három alkalommal tarkón ütötte a másik fél testvérét. Nem sokkal később, az épület bejáratánál a korábbi ügy sértettjét is bántalmazta, annak ellenére, hogy a biztonsági őrök korábban már szétválasztották a feleket.
A rendőrök a férfit a Szegedi Rendőrkapitányságra előállították. A gyanúsított kihallgatása során beismerő vallomást tett. Ellene garázdaság és könnyű testi sértés vétségének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.