Hírek
2020. Július 02. 08:47, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Az olimpiai érmes sportolók özvegyi életjáradékának növeléséről tárgyalnak
Az Országgyűlés csütörtökön kivételes eljárásban tárgyal az elhunyt olimpiai érmes sportolók özvegyeinek járó életjáradék növeléséről.
Az ülésnap reggel 8 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődött, elsőként arról a javaslatról tárgyalnak, amelynek célja, hogy méltó gondoskodást nyújtson a tragikusan elhunyt háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, Benedek Tibor gyermekeinek.
A nap további részében szintén kivételes eljárásban tárgyalnak igazgatási tárgyú változtatásokról, valamint általános vitát rendeznek az Állami Számvevőszék 2019-es tevékenységéről szóló beszámolóról.
A parlament pénteken határozathozatalokat tart, amelynek során a jövő évi költségvetésről is döntés várható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
