Hírek
2017. Június 08. 11:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Az Iszlám Államhoz akart csatlakozni két magyar férfi, fegyházbüntetést kaptak

Végrehajtandó fegyházbüntetés kiszabását kérte a Fejér Megyei Főügyészség két férfira terrorcselekmény előkészülete miatt - tájékoztatta a főügyészség az MTI-t közleményben csütörtökön.
A főügyészség indítványozta az érintettek letartóztatását, illetve lakhelyelhagyási tilalmuk fenntartását is.
A vádlottak 2015 januárjában üzenetet váltottak egy internetes oldalon. Egyikük felajánlotta a másiknak, tartson vele Szíriába, ahol csatlakozhatnak az Iszlám Állam nevű fegyveres terrorszervezethez. A közös utazás elmaradt, de az ajánlattevő végül elutazott Isztambulba, ahol azonban letartóztatták és Magyarországra visszatoloncolták.
Az egyik vádlott 2016 júliusában egy nyilvános közösségi oldalon terrorcselekmények elkövetésével fenyegetőzött, valamint segítséget ígért azoknak, akik az Iszlám Államhoz akarnak csatlakozni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik