Hírek
2011. Július 02. 07:21, szombat |
Belföld
Forrás: HírTV
Augusztus közepétől lesz elérhető a fix árfolyam
Péntektől ismét szabad a jelzálogalapú devizahitelezés, valamint részlegesen megszűnt az árverezési és kilakoltatási moratórium. A nemrég elfogadott törvény értelmében október 1-ig csak 2 százalékát lehet elárverezni a harmincmilli
A Bankszövetség vezető tanácsadója szerint, mivel az ingatlanok árverezése fokozatos, az intézkedés nem dönti be az ingatlanpiacot. A kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szerint a bajba jutott hitelesek várhatóan augusztus közepétől vehetik igénybe a fix árfolyamot, amellyel körülbelül tízezer forinttal csökkenthető majd a törlesztőrészlet.
Kovács Zoltán kijelentette: „a mai nappal megszűnt a moratórium, ez viszont nem jelenti azt, hogy a kormány szabadjára engedné a bankokat, illetve a hitelezőket ezen a terepen”. Hozzátette: „az árfolyamrögzítés várhatóan augusztus közepén lép életbe, 45 nappal a jogszabály elfogadását követően. Tehát az árfolyamrögzítés mától még nem érvényes”.
„Nem tisztázott”
A moratórium lejártának következményeiről megoszlik a szakemberek véleménye. A Banki Hitelkárosultak Egyesülete szerint a bajba jutott adósokon nem segít, hogy a kormány kvótarendszert vezet be az árverezések féken tartására.
A szervezet szakértője azt mondta: a Bankszövetséggel kötött megállapodással csak időt nyernek a hitelesek, tényleges megoldást nem jelent az intézkedés. Galcsik Éva szerint továbbra sem tisztázott, hogy az adósok otthonának elárverezésekor milyen szempontok alapján válogatnak majd a bankok.
„A most megjelent jogszabály nem rögzíti azt, hogy az az ominózus 2-3 százalék, kiknek jelent majd veszélyt, és kik azok, akik megmenekülnek” – mondta Galcsik Éva. „Tehát a rendszerben csak annyi került rögzítésre, hogy ennél több ingatlan hogy került árverésre, de a kiválasztás módját nem ismerjük” – fűzte hozzá. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
